Domácí

Do Česka se dostaly černé vdovy! Kousnutí může končit smrtí

Vědci týmu ELI Beamlines, kteří spravují laserové centrum v Dolních Břežanech, nedávno slavili příjezd součástek pro jejich laser, s nimi přijelo ale velmi nemilé překvapení v podobě jedovatých pavouků. Ti se rozutekli po hale i chodbách centra. I přes důkladnou deratizaci není jisté, jestli se podařilo zneškodnit všechny. Informaci přinesl portál iRozhlas.

Velké vědecké centrum v Dolních Břežanech čekalo s příjezdem součástek pro jejich výkonný laser velmi nemilé překvapení. Vědci totiž v bednách objevili jedovaté pavouky, obrátili se tedy ihned na odborníky.

Odborníci určili, že se jedná o snovačky jedovaté, kterým se říká černé vdovy. Centrum také zavolalo deratizátory, kteří se postarali o to, aby se pavouci nerozšířili do okolí. Pomocí lepivých pastí pak monitorují, jestli se podařilo vyhubit všechny, píše iRozhlas.

Snovačky jedovaté mají poměrně účinný jed, který ale pro zdravého dospělého člověka představuje smrtelné nebezpečí v jen velmi ojedinělých případech. Nebezpečí by tak hrozilo spíše dětem a starším nebo nemocným lidem, uvádí portál Animaldiversity.

Související obsah

Černé vdovy nejsou normálně agresivní, ke kousnutí člověka dochází obvykle v sebeobraně. Snovačky jsou v Severní Americe a Austrálii poměrně běžným pavoukem. U nás by s velkou pravděpodobností tito pavouci nepřežili zimu.


ČTĚTE TAKÉ:

Děsí vás pavouci? Jak se toho zbavit

POZOR: Co se stane, když vás kousne tzv. „černá vdova"? Tohle byste měli vědět!

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz