Domácí

Další případ: Žena v Kladně našla na zahradě jedovatou zápřednici!

Další případ: Žena v Kladně našla na zahradě jedovatou zápřednici!
Zdroj: zpravy@nova.cz

Další případ výskytu jedovaté zápřednice ohlásila žena ze středočeského Kladna. Nebezpečného pavouka našla v pátek dopoledne v dětském bazénku na dvoře svého domu.

Paní Marie nalezla zápřednici utopenou ve vodě v bazénku, ve kterém se pravidelně koupe její tříletá vnučka. Pavouka nálezkyně přendala z vody do zavařovací sklenice a nyní hodlá kontaktovat hygienickou stanici. "Nevím, co mám dělat. Bojím se, že v okolí mohou být další," svěřila se nám žena.

Pavouka žena pochopitelně zdokumentovala a snímky nám do redakce zaslala. Podle nich se opravdu jedná o nebezpečnou zápřednici. K nálezu došlo u rodinného domu v kladenské čtvrti Podprůhon.

Související obsah

Žena, která zápřednici nalezla, se nyní bojí především o zdraví své tříleté vnučky: "Ona má navíc pavouky ráda a často si s nimi hraje. Bojím se, aby nepřišla se zápřednicí do styku a ta jí třeba nekousla," obává se paní Marie. Celý dvorek se chystá důkladně prohlédnout, ošetřit chemikálií a případně i zavolat odborníky.

Kousnutí zápřednicí je velmi bolestivé a v některých případech může mít i krátkodobé následky na lidské zdraví. Zápřednice dorůstá velikosti přibližně 1,5 cm. Žije ve vysokých travách, na jejichž vrcholcích smotává kokony, do nich pak samice na konci léta klade vajíčka. V tu dobu bývá nejagresívnější. Její jed je nejsilnější ze všech pavouků v Česku, není ale smrtelný. Způsobuje horečku, silnou bolest, pocity úzkosti a chvilkové ochrnutí místa kousnutí. Následky většinou ale odezní do 24 hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz