Porod

Unikátní foto: Žena sama porodila chlapečka, byl v plodovém vaku!

Unikátní foto: Žena sama porodila chlapečka, byl v plodovém vaku!
Zdroj: Instagram

Zcela jedinečným způsobem přišel na svět chlapeček, který se narodil letos v květnu a jehož fotografie pořízená těsně po porodu nyní obletěla sociální sítě. Dítě se narodilo v plodovém vaku a to za velmi dramatických okolností.

Malý Ean Jamal přišel na svět v 29. týdnu těhotenství a podle lékařů se jedná o velmi unikátní způsob porodu, informuje britský The Sun.

Američanka Raelin Scurryová (29) byla zrovna na cestě do nemocnice, když ji chytly velmi silné kontrakce. Myslela si, že na porod v sedmém měsíci je příliš brzy, to se ale pořádně spletla. "Zavolala jsem 911, byla jsem opravdu vyděšená," svěřila se prostřednictvím sociálních sítí žena. "Nerozuměli mi, jak jsem křičela kvůli kontrakcím," dodala.

Musela si pomoct sama, telefon proto předala svému snoubenci. "Sundala jsem si kalhoty a sáhla si tam dolů, byla jsem si jistá, že cítím hlavičku. Zatlačila jsem jednou a můj zázračný chlapeček byl na světě,“ rozněžněla se hrdá maminka.

Modlila se, aby její děťátko bylo v pořádku. Když se na něj podívala, nestačila se divit. Bylo celé zabalené v plodovém vaku. "Dispečer nám řekl, ať raději zastavíme," sdělila Raelin.

Související obsah

Ean vážil po narození 1,38 kilogramu. Aby přežil, musel být umístěn do inkubátoru. Podle lékařů je jeho příchod na svět opravdu unikátní, protože to, že se dítě narodí ještě v plodovém vaku, je velmi vzácné. Šance je asi jedna ku 80 tisícům. Když už se tímto způsobem miminko narodí, bývá to navíc většinou porod císařským řezem. Maminka ale porodila v autě a to sama - bez pomoci.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz