Zahraničí

Hasiči vyjeli k požáru konzulátu. Rusové je odmítli pustit dovnitř

K požáru ruského konzulátu v San Francisku, který nařídila americká strana uzavřít, vyjeli hasiči. Z budovy totiž začal stoupat černý dým. Zaměstnanci konzulátu ujistili hasiče, že oheň je pod kontrolou. Média spekulují, že Rusové pouze likvidují dokumenty.

Ruští diplomaté musí dnes opustit konzulát v San Francisku. Americké úřady přikázaly rovněž uzavřít diplomatickou kancelář ve Washingtonu a New Yorku. Jde o odvetu za omezení počtu diplomatů USA v Rusku. „V zájmu zachování parity iniciované Rusy požadujeme, aby ruská vláda zavřela svůj generální konzulát v San Francisku, jednu kancelář ve Washingtonu a jednu v New Yorku,“ uvedlo ministerstvo zahraničí USA.

Úředníci ruského konzulátu v San Francisku se musí vystěhovat do 48 hodin. Lhůta vyprší dnes. Reportér agentury AP sledoval muže s krabicemi, které nakládali do auta se zatemněnými skly a diplomatickými značkami.

Související obsah

Hasiče poslala k budově agentura ochrany ovzduší. Jednotka ale nebyla vpuštěna dovnitř budovy. „Když dorazili hasiči přivolaní kvůli hustému černému kouři vycházejícímu nad střechou historické budovy, zaměstnanci konzulátu vyšli ven a řekli, že v budově není žádný problém a že oheň je udržován v běžném ohništi,“ uvedl korespondent AP.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz