Domácí

Další tlačítko na FB otevírá nový svět! Tohle všechno tam najdete!

Další tlačítko na FB otevírá nový svět! Tohle všechno tam najdete!
Zdroj: Thinkstockphotos

Sociální síť Facebook v Česku spustila před nedávnem funkci Marketplace (Tržiště), v rámci které mohou lidé prodávat a nakupovat použité zboží. Funkce ale zatím není dostupná všem, spoustu lidí tak novinka zatím spíše mate.

Velká část lidí je na Facebooku členem nějaké skupiny, která se zabývá prodejem a nákupem bazarového zboží. Takové skupiny navštíví každý den miliony lidí z celého světa.

Na to Facebook zareagoval přidáním funkce Marketplace, která má veškeré nabídky koncentrovat na jediné místo a usnadnit tak obchodování svým uživatelům.

Funkce byla nejprve spuštěna ve Spojených státech, Kanadě, Británii, Mexiku, Chile, Austrálii a Novém Zélandu a nyní se postupně rozšiřuje do dalších zemí včetně České republiky.

Ne všichni se ale k nové funkci dostanou, někteří marně hledají vstupní tlačítko s ikonou nákupního stánku, které můžete najít v levém sloupci hned pod odkazem do Messengeru.

V případě, že máte již novou funkci aktivní, můžete začít šířit své použité i nové věci mezi další miliony uživatelů Facebooku. A objevuje se skutečně všechno, lidé prodávají oblečení, elektroniku, najdou se dokonce auta nebo pozemky.

Související obsah

Nákup i prodej je velmi snadný a díky filtru podle místa se dá vybrat zboží, které si může člověk nejdříve prohlédnout a osobně vyzvednout. I zde se ale můžou objevovat podvodníci, které mohou uživatelé snadno nahlásit za porušování standardů a společnost vše prověří.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz