Nařízení

Na záchod jen vsedě! Vtípek z radnice zaměstnal vnitro i policii

Na záchod jen vsedě! Vtípek z radnice zaměstnal vnitro i policii
Zdroj: Mediafax

Jste čuňata, takže záchod už povinně používejte jen vsedě, aby kolem nebylo mokro. Tak se dá shrnout kuriózní nařízení s kulatým úředním razítkem, které se objevilo na radnici v Košťanech na Teplicku. A vyvinula se z toho kauza zahrnující policii i ministerstvo vnitra.

"Nebylo to myšleno vážně, prostě to jen byl takový vtípek na pracovišti. Fórky se dějí všude a naše radnice není výjimkou," vzpomíná pro TN.cz starosta Košťan Tomáš Sváda.


Jenže tenhle "soukromý" vtip moc dlouho soukromým nezůstal. I když podle starosty lejstro na toaletách bylo jen pár hodin, někdo ho vyfotil a poslal do světa.


A začaly se dít věci. O kuriózní nařízení se totiž začalo zajímat ministerstvo vnitra a následně také policie. "Na ministerstvo to někdo dal jako zneužití úředního razítka, pokud vím, tak to šlo až na stůl jednoho z náměstků. Ale všichni se tam tomu jen zasmáli," tvrdí Sváda.


Související obsah


Jenže to nebyl konec - vnitro sice stížnost smetlo ze stolu, ale podalo trestní oznámení na neznámého pachatele. "Někdo totiž neveřejnou listinu zveřejnil. S policisty jsem mluvil naposledy před dvěma měsíci, od té doby nic," krčí rameny starosta Košťan.

"Ministerstvo vnitra postoupilo 26. června celou věc k prošetření s podezřením na spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny, případně přečinu nedovolené výroby a držení pečetidla státní pečeti a úředního razítka, Policii ČR," potvrdila starostova slova mluvčí vnitra Hana Malá.


Je tedy možné, že problémy nakonec nebude mít ten, kdo úsměvné nařízení vyrobil a vyzdobil jím toalety, ale ten, kdo všechno "propálil" a začal šířit.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz