William a Kate

Kate trpí vzácnou chorobou, která ohrožuje ji i miminko! Jde o život

Kate trpí vzácnou chorobou, která ohrožuje ji i miminko! Jde o život
Zdroj: Profimedia

Královská rodina se raduje z úžasné zprávy, že princ William a jeho manželka Kate budou mít třetí dítě. Vévodkyně ale trpí vzácnou komplikací, která ji dokonce ohrožuje na životě. A v nebezpečí je i miminko!

William a Kate budou potřetí rodiči. Zpráva, která v pondělí obletěla svět, ale nemusí být tak radostná, jak se na první pohled zdá. Královská rodina musela těhotenství oznámit předčasně, protože vévodkyně Kate znovu trpí tzv. hypermesis gravidarum (HG).

Tato komplikace se projevuje nadměrným zvracením, které těhotnou většinou doprovází celých devět měsíců, může ale vymizet ve 20. týdnu těhotenství. Nejde o běžnou ranní nevolnost, maminka zvrací několikrát denně a ztrácí tak důležité tekutiny i živiny. Trpí jí jen 1 % těhotných žen. Píše o tom portál Daily Mail.

Často musí být ženy v takovém stavu před porodem hospitalizovány, aby měly dost výživy pro dítě. Dehydratace může být nebezpečná pro matku i pro děťátko. Rodičce navíc choroba snižuje krevní tlak a zrychluje srdeční rytmus.

Neustálé zvracení připravuje i plod o důležité živiny, a tak je miminko v takovém případě více vystaveno riziku deformace. Dalším rizikem je potrat nebo předčasný porod v době, kdy ještě tělíčko není dostatečně vyvinuté.

Související obsah

"Závažnost tohoto onemocnění by se neměla podceňovat. Je potřeba ho léčit a zvážit všechna možná rizika a komplikace," uvedla Caitlin Deanová, ředitelka PSS (Pregnancy Sickness Support) - organizace, která se nevolnostmi v těhotenství zabývá.

Když vévodkyně Kate čekala prince George, byla kvůli dehydrataci několikrát hospitalizovaná. V době, kdy byla těhotná s princeznou Charlotte, se rovnou vzdala všech povinností. Neměla sílu je vykonávat, protože HG ji připravovalo o veškerou energii.

ČTĚTE TAKÉ:

Kate bude mít dcerku Dianu! Lidé si to přejí
Tenhle CVIK udržuje Kate Middleton ve formě! Uhádnete, o co se jedná?

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz