Poplach

Pekelný budíček: Lidi vytáhly z postelí sirény obchodního centra!

Na právě skončený víkend dlouho nezapomenou obyvatelé části sídliště Chodov v Praze. V noci z pátku na sobotu je totiž probudilo houkání sirén z nedaleko rozestavěného obchodního centra. Poplach přitom podle svědků trval skoro hodinu.

"Je to velice nepříjemné a nevím jak se proti tomu máme jako obyvatelé sousedícího sídliště bránit, protože budíček hlasitou sirénou ve čtyři ráno v sobotu je opravdu nepřijatelný. Zvlášt pokud trvá 45 minut a plánují ho opakovat," napsal do redakce TN.cz Ondřej V.


Přístavba obchodního centra finišuje a před zprovozněním je potřeba důkladně prověřit automatické požární alarmy a další podobné systémy. Testy jsou naplánované i v následujících týdnech a obyvatelé sídliště se proto děsí, že podobně nepříjemná probuzení je čekají ještě několikrát.


Vedení obchodního centra se ovšem brání a místní uklidňuje. Houkání sirén v sobotu velmi brzy ráno totiž prý nebylo plánovanou zkouškou, ale ostrým poplachem.

"Příčiny jsou v šetření. Situace nás velmi mrzí a omlouváme se za ni, ale bohužel ji ze zřejmých důvodů nebylo možné předejít," uklidňuje emoce mluvčí centra Petra Valentová.


Dodává, že testy požárních a jiných systémů jsou opravdu plánované na noční hodiny, ale rozhodně ne proto, aby se lidé ze sídliště nevyspali.

Související obsah

"Testy probíhají v nočních hodinách při vyloučení veřejnosti, protože jejich součástí je i vypnutí proudu v obchodním centru. Tyto testy jsou standardní součástí přípravy všech velkých budov před spuštěním do provozu," tvrdí Valentová.


A uklidňuje, že plánované testy budou vypadat úplně jinak než sobotní hlasitý budíček ještě před rozedněním trvající skoro hodinu. 

Podle Valentové budou totiž zkoušky sirén, alarmů a evakuačních hlášení co nejkratší a centrum prý udělá všechno pro to, aby hluk směřoval dovnitř budovy a ne ven.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz