Policie

Muže u Lázní Bělohrad zavraždili mladí manželé. Šli po penězích!

Policistům se podařilo objasnit druhou z vražd v Lázních Bělohrad na Jičínsku. Po trojnásobné rodinné tragédii už mají jasno i o těle pohozeném v kukuřičném poli. Vraždu mají podle kriminalistů na svědomí manželé, kteří prahli po penězích.

Královéhradečtí kriminalisté z vraždy přibližně padesátiletého muže, kterého příbuzní pohřešovali už od konce července, obvinili mladé manžele ze Semilska.

Pachatelé si od své oběti chtěli půjčit peníze. Nešlo o žádnou závratnou sumu, ale o částku v řádu desetitisíců. 

Jenže k obchodu už nedošlo - místo toho manželé (29 a 26 let) muže podle vyšetřovatelů zastřelili nelegálně drženou zbraní a peníze ukradli. Podle informací policie zabila dvojice muže v autě. Manžel řídil, žena střílela. Soud bude velmi brzy rozhodovat o tom, jestli budou oba na soud čekat ve vazbě.

Policisté manžele zadrželi v úterý, ještě ten den je obvinili z vraždy a nedovoleného ozbrojování. Pokud budou odsouzeni, hrozí jim až výjimečný trest. Oba se při výslechu přiznali.


Související obsah


Pro devětadvacetiletého muže to přitom není zdaleka první konflikt se zákonem. Má pestrou trestní minulost, v níž nechybí ani násilné trestné činy.

Tělo ve značném stádiu rozkladu objevil kolemjdoucí v pondělí 14. srpna pohozené na poli. Mrtvola tam nejspíš ležela už delší dobu, byla totiž už ve značném stádiu rozkladu.

Jen o den dřív se v Lázních Bělohrad stala jiná vražda a to hned trojnásobná. Při rodinné tragédii zemřela žena, její matka a batole. V tomto případě ovšem policisté příliš práce s vypátráním pachatele neměli, hlavní podezřelý totiž zůstal na místě činu.

pez, Filip Pultar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz