Domácí

Děti láká do auta neznámý muž, napsala obec. Policie vše objasnila

Děti láká do auta neznámý muž, napsala obec. Policie vše objasnila
Zdroj: Thinkstockphotos

Je to skoro přesně měsíc, co malá obec Tehov, ležící nedaleko Prahy, na svých stránkách uveřejnila varování, že se tam pohybuje starší muž v červeném autě, který údajně obtěžuje zdejší děti a nabízí jim neodbytně svezení. Policisté nyní všemu přišli na kloub a řekli, kolik je na varování pravdy. Zároveň také zjistili, že něco podobného se mělo stát i v nedalekých Říčanech.

"K prověřovaným případům nevhodného chování staršího muže, který měl nabízet na Říčansku svezení nezletilým dětem, bylo zjištěno, že se k případu z Tehova přihlásil muž, který v době, kdy mělo dojít k prověřovaným událostem, nabídnul svezení člověku jdoucímu v nepříznivém počasí po ulici," informoval nyní policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Šofér se dle jeho slov domníval, že odvoz nabízí mladé dospělé ženě. "Následně zjistil, že oslovená je pravděpodobně nezletilá dívka, která svezení odmítla, a tak z místa odjel. Později se dozvěděl, že událost je oznámená na policii, a proto se sám následně přihlásil, aby toto nedorozumění vysvětlil," zmínil Chalupa. Strážci zákona každopádně vše uzavřeli s tím, že nebyl porušen zákon.

Související obsah

Když policisté sbírali informace o incidentu v Tehově, dozvěděli se, že podobný případ se měl odehrát i v pět kilometrů vzdálených Říčanech.

"Policisté toto rovněž prověřili a následně zjistili, že se jedná o smyšlenou událost, kterou si děti vymyslely. Dalšími informacemi, které byly policistům předány, nebo je sami při prováděném šetření zjistili, se nadále zabývají a postupně je prověřují," uvedl policejní mluvčí.

Podobný případ řešili loni v červnu i policisté na Vysočině. Více se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz