Vražda

Lázně Bělohrad: Vraždící manželé chtěli zabít i dalšího sběratele

Manželé z Jilemnice, kteří se přiznali k vraždě numismatika u Lázní Bělohrad, měli zřejmě v úmyslu ten samý den zavraždit ještě dalšího sběratele. Ten tvrdí, že pravděpodobně žije jen díly shodě náhod a také díky tomu, že u sebe nenosí hotovost.

Od doby, kdy se před deseti dny dozvěděl, že měl být zřejmě další obětí je na tom psychicky špatně. Sběratele kontaktoval muž podezřelý z vraždy s tím, že má k Lázním Bělohrad přijet 30. července večer.

"Zaslali mi SMSku, že mají velkou sbírku," řekl TV Nova muž, kterému zřejmě zachránilo život to, že nejprve odmítl přijet na opuštěné místo v noci a pak také to, že už dopředu manželům avizoval, že u sebe nebude mít hotovost.

"Řekl, že by rád 30 tisíc, na to jsem mu teda řekl, že je to v pořádku, že si to vyberu když tak z bankomatu," dodal muž. Domluvili se proto na druhý den dopoledne. Jenže bez 30 tisíc v kapce přestal sběratel manžele zajímat.

Na místo dojel, nikdo tam na něj ale nečekal. Telefon už nikdo nezvedal. "Tato osoba nevědomky dodržela všechna bezpečnostní opatření, které mohla," dodal vyšetřovatel Michal Hynek.

Související obsah

Zato druhý sběratel v ten den na Jičínsko z Prahy dorazil. Přijel vlakem, na slibované mince šetřil několik let a další peníze si musel půjčit od kamaráda. 31. červenec byl dnem, kdy Evžena jeho manželka a dvě děti viděly naposledy.

"Věděli jsme, že jede 31. 7. do Jičína. Slíbili mu nějaké mince, které mu chyběly do sbírky," prozradila sestra zavražděného sběratele.

Související obsah

Jen chvíli poté, co nasedl Evžen do vínové felicie, ho podle policie 26letá Petra za jízdy ze zadní sedačky zastřelila. Peníze mu ukradli a tělo pohodili do kukuřice u Lázní Bělohrad. Než se našlo, manželé měli před kriminalisty čtrnáctidenní náskok. Snažili se zahladit stopy, vnitřek auta několikrát čistili.

"Na druhou stranu ty předměty jako vozidlo nebo pistole si nechali," naznačil, v čem udělali podezřelí chybu policejní vyšetřovatel.

vbo, Filip Pultar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz