Celebrity

Jaké kroužky mají děti celebrity? Některé chodí každý den do jiného

Co se týče mimoškolních aktivit a kroužků, patří české děti mezi ty nejvytíženější v Evropě. O kroužky v Česku je tak velký zájem, že kapacity v některých městech vůbec nestačí, a rodiče tak musí platit podstatně dražší individuální lekce.

I přes nemalé náklady je o zájmové kroužky velký zájem. Sportovní převládají, hned za nimi jsou ty umělecky zaměřené. Za pololetí za ně neváhají rodiče zaplatit i několik tisíc korun.

Aby rodiče své dítě do zájmového kroužku zapsali, musejí někdy stát ve frontě i několik hodin. Kapacita je ale mnohdy omezená, takže i nadané děti mají nakonec smůlu.

Rodiče tak hledají náhradní řešení, jenže soukromá zařízení jsou ještě dražší. Mezi nejdražší kroužky pak patří třeba tenis nebo keramika. Zlatou střední cestou je taneční gymnastika a zpěv. Nejvíc rodiče ušetří, pokud dají děti například na zobcovou flétnu nebo minigolf.

Ti, kteří chtějí dopřát svým ratolestem individuální přístup, pak zaplatí u soukromého učitele například za hodinu klavíru i šest tisíc za pololetí. Ceny také závisí na místě bydliště. Kdybychom měli porovnat třeba hlavní město a Ostravu, ceny mohou být o třetinu až polovinu nižší.

Související obsah

Podle odborníků by rodiče měli dát dětem možnost vyzkoušet si i více kroužků, aby zjistily, co je baví. Zároveň by je ale neměli přetěžovat. Všestrannosti učí třeba ve skautu. Rodiče vyjde na zhruba pět set korun ročně a jde o největší výchovnou organizaci u nás.

Jak to mají děti celebrit

Moderátor Televizních novin Rey Koranteng je trojnásobným otcem. Nejstarší Vanesa tančila rock and roll, momentálně řeší aktivity své prostřední dcery. Asi tři roky chodila na koně, teď u ní vede klavír a malování.

Třeba herec Aleš Háma podle všeho vychovává malého karatistu. Není to ale jediný kroužek jeho syna. "Náš mlaďas má deset let a dělá karate a taky chodí do vodáckýho oddílu, hraje na klavír a taky florbal. Nejvíc stojí karate, ale to je dobrá investice. To je pro něj dobrá průprava, nechci z něj mít vrcholového sportovce, ale je dobře, že se hejbe. Karate se pohybuje kolem 2500 za půl rok," popsal Háma.

Související obsah

Sportovní kroužky jsou vůbec mezi ratolestmi českých osobností oblíbené. "Já mám výhodu, že kroužky absolvuje všechny ve své škole. V pondělí má počítače, v úterý kapelu, ve středu bicí, čtvrtek míčové hry, pátek florbal a pak ještě mimoškolně dvě hodiny tenisu," vypočítala nabitý program svého syna Gábina Partyšová. 

I Petra Svoboda vede svou dceru k pohybu. "Chodily jsme na tanečky, teď by chtěla chodit na balet, ale protože šla do první třídy, tak uvidíme, jak si to sedne. Ty tanečky byla zhruba za 2500 za pololetí," svěřila se moderátorka.

Jaké kroužky pro svého syna vybral třeba představitel Vilíka z Ordinace Roman Štabrňák či zpěvák Marek Ztracený? Podívejte se v reportáži.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz