Florida

Porod na útěku před hurikánem. Dcera dostala jméno Bouře!

Porod na útěku před hurikánem. Dcera dostala jméno Bouře!
Zdroj: Policie

Manželský pár se snažil dostat do bezpečí z floridského Key West, na který mířil hurikán Irma. Oblast už sužovaly silné bouře. Na cestě do bezpečí začala těhotná žena rodit.

Cara Kesling a její manžel prožili velmi dramatické chvíle na útěku před hurikánem Irma. Cestu do bezpečí zkomplikoval nečekaný porod ženy.

I přes stresující situaci stihl manžel svou ženu přepravit do nemocnice v Miami, kde Cara přivedla na svět dceru. Holčička dostala jméno Nayiri Storm, tedy Nayiri Bouře. Hurikán Irma postupuje Floridou dál na sever. Aktuální vývoj můžete sledovat zde.

Policie v neděli zveřejnila fotku holčičky, která se narodila krátce předtím, než oblast zasáhla bouře s rychlostí větru 200 km v hodině. "Vítej na světě Nayiri Storm! Jsme moc rádi, že tě naši strážníci mohli doprovodit na cestě z nemocnice do bezpečí hotelu," napsali na sociální síti a chválili výběr jména.

Cara nebyla jedinou matkou, která začala rodit pravděpodobně v nehorší možnou chvíli. Další žena z Floridy volala na linku první pomoci, že začíná rodit. Záchranáři se k ní ale nemohli dostat. Lékař, porodní asistent a operátor provázeli přes konferenční ženu celým porodem - od počátku až po přestřihnutí šňůry.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Krátká zpráva

Joe Biden vulgárně zareagoval na reportéra, pak mu volal s omluvou

Americký prezident Joe Biden v pondělí vulgárně zareagoval na otázku reportéra Fox News. Novinář Peter Doocy se zeptal: "Myslíte si, že inflace je před volbami politickou přítěží?" Biden odpověděl a následně dodal: "Pitomý zku*vysyn." Nadávku, která neměla být veřejná, ale zachytily mikrofony. Biden později novináři zavolal, aby se mu omluvil.

Píše se na Deník.cz