Hurikán Irma

Týden po Irmě se lidé vracejí domů. Takhle to tam vypadá

Týden po řádění hurikánu Irma na Floridě se její obyvatelé začínají vracet do svých domovů. Miliony domácností jsou stále bez proudu. Své domovy navíc často nacházejí v naprosto dezolátním stavu.

Některé části Floridy jsou stále pod vodou. Veřejně prospěšné služby konstantně pracují na obnovení energie, zatímco lidé se pomalu vracejí do svých domovů. Nebo alespoň do toho, co z jejich domovů zbylo.

3,2 milionů lidí je stále bez proudu. Floridu navíc zasáhla vlna veder, která postižené oblasti mění na saunu. Na západním pobřeží se lidé dočkají obnovy energie až kolem 22. září. Na východním pobřeží jsou na tom o něco lépe. Proud by měl být nahozen během víkendu.

Výpadek proudu však zdaleka není jediným problémem. Někteří lidé se ke svým domovům přes trosky a sutiny ani nemohou vrátit. Na některá místa stále není bezpečné se vrátit.

"Nic tu není, žádný benzin, žádná voda, žádné obchody, elektřina, ani telefonní spojení," uvedl pro CNN Chris Cuomo, člen záchranného týmu. Ten lidem doporučil, aby se od této oblasti drželi dál ještě alespoň dva týdny.

Lidé jsou však netrpěliví a i přes zákazy autorit se snaží vrátit do svých domovů. Policie musela některé obyvatele Lower Matecumbe Key zastavit na jejich cestě zpět domů. Někteří pouze zaparkovali u krajnice a čekají tam.

Související obsah

V USA bylo nahlášeno minimálně 33 úmrtí ve spojitosti s řáděním hurikánu Irma. Číslo nezahrnuje pět mrtvých seniorů, kteří zemřeli ve středu v Hollywood Hills. Jejich úmrtí stále vyšetřuje policie. Další oběti má Irma na svědomí na ostrovech v Karibiku.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz