Máslo

Cena másla stoupá, vyplatí se nakoupit u sousedů? PŘEHLED

Cena másla stoupá, vyplatí se nakoupit u sousedů? PŘEHLED
Zdroj: Profimedia

Máslo meziročně v českých obchodech zdražilo skoro o polovinu. Odborníci varují, že může být ještě hůř a máslo může atakovat i hranici 70 korun za kostku. Vyplatí se vyrazit na nákup do sousedních zemí?

Cena másla se v posledních dnech vyšplhala k 55 korunám za čtvrtkilovou kostku. Před rokem přitom stálo zhruba o 20 korun méně. Odborníci se obávají, že na konci podzimu by se máslo mohlo prodávat až za 70 korun za kostku. Dánský mlékárenský gigant Arla Foods dokonce varoval, že by na Vánoce mohlo být v Evropě másla nedostatek!

Není proto divu, že jej Češi nakupují ve velkém a máslem se předzásobují. Jakmile se někde objeví v akci, mnoho zákazníků nakupuje maximální povolený počet kusů a máslo doma dává do mrazáku. Vyplatí se ale vyrazit na nákup za hranice?

Redakce TN.cz porovnala akční nabídky obchodních řetězců v Polsku, Německu, Rakousku a na Slovensku. Výlet do zahraničních obchodů se ale příliš nevyplatí.

Třeba na Slovensku nabízel máslo v akci jen jeden řetězec, ten ale prodával jen 125gramovou kostku, namísto obvyklé čtvrtkilové. V přepočtu na koruny ale máslo vyšlo ještě dráž než v českých obchodech.

Zdroj: TN.cz

Výhodné je vyrazit na nákup do Polska. Tradiční "čtvrtku" másla tam sice neseženete, protože Poláci jej prodávají v jiných baleních, v přepočtu ale třeba v obchodním řetězci Netto dáte za čtvrt kila másla necelých 40 korun. I v dalších obchodem dáte za máslo přibližně 45 korun.

Německé obchodní řetězce nabízejí máslo v akci přibližně za 50 korun. Výjimkou je německý Globus, kde v akci pořídíte máslo značky Frau Antje už za necelých 47 korun. Specialitou německých řetězců jsou tzv. lehká másla, která koupíte za 25 až 30 korun, najdete v nich ale zhruba jen polovinu tuku co v másle normálním.

Související obsah

I u našich jižních sousedů nabízejí řetězce máslo v akci přibližně za 50 korun. Výjimkou jsou obchody Hofer, které nabízejí kostku v přepočtu už za necelých 47 korun. Má to ale jeden háček. Prodává se totiž v balení po deseti kusech, které stojí 18 euro.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NAPROSTÁ BOMBA: Natřete trochu másla na rozkrojenou cibuli! Častý problém bude pryč

ŠOKUJÍCÍ OBJEV: Jablečné džusy obsahují kůži i kosti prasat! Proč o tom výrobci na obalech neinformují?
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz