Samoživitelka

Samoživitelky nemají ani na jídlo! Bořek poslal státu drsný vzkaz

Samoživitelky nemají ani na jídlo! Bořek poslal státu drsný vzkaz
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

S pouhými několika stovkami na měsíc musejí často vyjít matky samoživitelky. Svým dětem nemohou dopřát nic navíc, ani ty nejlevnější bonbony. Bořek z Havlíčkova Brodu udělal pro chudou rodinu něco krásného.

Matky samoživitelky to v životě mnohdy nemají jednoduché. Když zaplatí nájem a další poplatky, často jim nezbudou peníze ani na jídlo. Takovou maminku s tříletým synkem potkal i Bořek v Albertu v Havlíčkově Brodě a rozhodl se, že to tak nenechá.

"U regálu se sladkým jsem viděl maminku s asi tříletým chlapečkem. Ukázal na bonbony, které stály asi 4,90, a řekl, že by je chtěl. Maminka mu řekla, že by mu je koupila, ale že na to nemají korunky. Chlapeček to pochopil a vůbec se nevztekal," popsal muž ve videu, které zveřejnil na facebooku.

Bořek neváhal a koupil celé balení bonbonů. Když pak čekal za rodinkou u pokladny, prohlédl si nákup, který měla maminka v košíku - jeden jogurt, čtyři rohlíky a salám. Platila drobnými. Bořek zaplatil, doběhl maminku s chlapcem na parkovišti a bonbony chlapečkovi podal.

Ten nejdřív váhal, jestli si může od cizího člověka něco vzít. Maminka mu ale řekla: "Když ti to pán dává, tak si to vezmi." Bořek se s maminkou dal do řeči. Zjistil, že je samoživitelka, bývalý jí neplatí alimenty a se vším všudy bere 9000 korun. Má pronajatou garsonku a když zaplatí všechno, co musí, zbude jí 1200 korun.

Související obsah

Sám Bořek přiznal, že mu už dlouho nic nepodrazilo kolena tak, jako smutný osud maminky a jejího malého syna. "Stojí za to zamyslet se, koho by stát měl penězi podporovat. Nedokážu si představit, že by moje manželka se synem měli žít takovým způsobem, aby jim zbývalo pár stovek na měsíc. Je potřeba něco s tím udělat," rozčiloval se ve videu.

"Neuvědomujeme si, jak to mají samoživitelky těžké. Stát by se měl starat o lidi, kteří pomoc potřebují, ne je strkat tam, kde toho lidi zneužívají a plýtvají. Samoživitelky - klobouk dolů!" vzkázal svobodným matkám.

ČTĚTE TAKÉ:

Tipy pro single ženy: Jak a kde ušetřit v domácnosti
Poznejte kouzlo PASIVNÍHO PŘÍJMU PENĚZ aneb Vydělávejte bez práce!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz