Taxikáři

Taxikáři protestují proti Uberu! Na letišti jsou i desítky policistů

Na pražském letišti v Ruzyni to znovu vře. Taxikáři už poněkolikáté konfrontují řidiče Uberu, kteří k terminálu vozí zákazníky. V předchozích dnech dokonce došlo k fyzickým potyčkám, taxikáři také bránili několika řidičům Uberu v odjezdu.

Taxikáři znovu vzali pražské Letiště Václava Havla útokem. Kromě nich na konflikt čekají také desítky policistů. Už na konci minulého týdne taxikáři konfrontovali řidiče Uberu, kteří na letišti vyzvedávali zákazníky, případně je přiváželi. Spor se v několika případech dokonce vyostřil ve fyzické napadení.

Ve čtvrtek jeden z taxikářů bránil řidiči Uberu v odjezdu a pak si stěžoval, že do něj muž autem najel. Jiný taxikář sáhl do cizího auta a sebral z něj mobil. V pátek pak řidiči Taxi lepili na auta, o kterých si mysleli, že jezdí pro Uber, samolepky "Nelegální transport". Dav museli rozehnat až policisté. 

Taxikáři tvrdí, že Uber je nekalá konkurence. Na rozdíl od nich totiž řidiči této populární služby nemusí mít licenci, zkoušky ani taxametry. Neplatí navíc poplatky za to, aby na letišti mohli vyzvedávat klienty.

Související obsah

Válka mezi taxikáři a řidiči Uberu zuří už delší dobu. Krajský soud v Brně dokonce činnost Uberu ve městě zakázal - dokonce dvakrát, ještě po zrušení rozhodnutí Vrchním soudem v Olomouci. Naopak městský soud v Praze Uber v metropoli nezakázal s tím, že stížnost taxikářů přišla pozdě.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz