ISIS

Linda (16) bojovala v řadách ISIS! Teď jí hrozí krutý trest!

Šestnáctiletá Linda Wenzelová, která uprchla z rodného Německa, aby bojovala za ISIS, může čelit popravě. Uvedl to irácký premiér Haider al-Abadi.

Linda uprchla z Pulsnitzu v Německu minulý rok, aby se připojila k teroristické skupině. Byla nalezena v Mosulu během násilných bojů.

Při zadržení na konci července byla zraněna na ruce a převezena do Bagdádu, kde je vězněna dodnes s dalšími zadrženými ženami z Belgie, Francie, Iránu a Sýrie. Společně čelí obvinění z teroristických útoků.

Dívka se zoufale snaží dostat zpátky do Německa. To se jí však ještě nějakou dobu nemusí podařit. Navíc jí v Iráku hrozí víc, než jen několik let ve vězení - může dostat dokonce trest smrti.

"Nezletilí jsou podle zákona zodpovědní za své činy. Obzvlášť pokud se jedná o kriminální aktivitu takových rozměrů a zabíjení nevinných," uvedl premiér al-Abadi a dodal, že irácká justice o trestu pro Lindu bude teprve rozhodovat.

Němečtí diplomaté jsou si jisti, že dívka tohoto trestu bude ušetřena, avšak obávají se, že by ve vězení v Iráku mohla setrvat ještě několik let. Na videu v úvodu článku můžete vidět, jak vypadá tábor na okraji Mosulu, kde žijí příbuzní zahraničních bojovníků IS. 

Související obsah

Linda uprchla ze svého domova poté, co se údajně zamilovala a provdala za stoupence ISIS a rozhodla se jej následovat do Sýrie. Čečenský bojovník byl zabit v boji, při kterém byla Linda zadržena.

Wenzelová se již v minulosti učila arabsky a hlásila se k islámu. Do školy s sebou dokonce nosila korán. Do Sýrie se jí podařilo uprchnout, přestože ji v Německu sledovala tajná služba. Její rodina se nejprve mylně domnívala, že byla dívka unesena. 

kik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz