Taxi

Taxikáři hrozí stávkou! Primátorce Krnáčové dali ultimátum

Pokud taxikáři vyjedou hromadně do ulic a budou se snažit blokovat dopravu, zasáhneme. To po dnešní schůzce vzkazují pražská policie a magistrát. Jde o reakci na ultimátum, které dali taxikáři primátorce Adrianě Krnáčové. Chtějí, aby do páteční patnácté hodiny vyřešila jejich spor s řidiči alternativní taxislužby. Ti podle nich porušují zákon.

Rvačky, hádky, poškozování aut, policejní kordony a nechápající turisté. To bylo v minulých dnech letiště Václava Havla. Taxikáři se odsud snažili vyhnat podle nich "nekalou konkurenci". A dali primátorce Adrianě Krnáčové ultimátum.

"Do páteční třetí hodiny. Pokud s tím nic neudělá, tak vyhlásíme generální stávku," řekl mluvčí sdružení taxikářů. To by znamenalo blokádu komunikace. Kvůli této hrozbě se ve středu primátorka sešla s pražským policejním ředitelem. Po necelé hodině jednání měli jasno.

Související obsah


"Jsme připraveni čelit tomuto nebezpečí, protože to je nebezpečí. A tak jsme to vyhodnotili," řekla Krnáčová. Policie tvrdí, že je připravená na podobnou situaci adekvátním způsobem reagovat. Jedním z míst, kde by mohli taxikáři demonstrovat, je magistrála u hlavního nádraží. Už jednou ji zablokovali. Loni v únoru se jich tam sjelo několik set. Doprava stála osm hodin.

Taxikářům vadí, že jim berou zákazníky řidiči, kteří prý neplatí daně a pojištění. Fungují na principu takzvané sdílené ekonomiky. Magistrát ale tvrdí, že s tím nemůže nic dělat. Mluvčí ministerstva průmyslu tvrdí, že tu kompetenci má, primátorka zase říká že to má řešit ministerstvo. Přehazují si to jako horký brambor.


Adriana Krnáčová však tvrdí, že se jí nikdo z taxikářů neozval: "Oni jen vyhrožují přes média a proto tu situaci považuji za zcela irelevantní." V pondělí na letišti mluvili taxikáři o tom, že na primátorku podají trestní oznámení.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz