Jméno

S netradičními jmény dětí se roztrhl pytel. Tato jsou nejšílenější

S netradičními jmény dětí se roztrhl pytel. Tato jsou nejšílenější
Zdroj: Thinkstockphotos

Do babyboxu ve Strakonicích někdo v noci na čtvrtek odložil novorozenou holčičku. Dostala netradiční jméno Melitta. Není to ale to nejexotičtější jméno, které rodiče svým dětem v poslední době dali.

S nevšedními jmény se v posledních dnech roztrhl pytel. Zaujaly především celebrity. Jakub a Agáta Prachařovi pojmenovali svou novorozenou dcerku Mia, Tomáš Klus s manželkou tu svou zase Jenovéfa.

Nejoblíbenějšími chlapeckými jmény v loňském roce byli Jakub, Jan a Tomáš, mezi holčičkami bylo nejvíce Elišek, Terezek a Aniček. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu.

Stále větší oblibě se ale těší právě netradiční jména. Podle webu Kde jsme je největší skokanem mezi jmény, alespoň co se procentuálního nárůstu týče, Lilien. Častěji také rodiče volí jméno Olívie, Meda či Zoe.

Související obsah

Chlapečci se zase stále častěji jmenují Vasyl, Eliáš či Janek. Na třicítku nejrychleji přibývajících křestních jmen se podívejte v tabulce.
 

Vůbec nejhůře ale asi dopadla v roce 2015 holčička, kterou rodiče pojmenovali Análie. Jaká další šílená jména rodiče neváhali svým ratolestem dát, se podívejte TADY.

ČTĚTE TAKÉ:

Praštěná jména dětí celebrit
TEST: Hádejte jména slavných českých miminek

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz