Domácí

Ultimátum taxikářů vypršelo, v týdnu vyjedou na protest do ulic

Ultimátum pražských taxikářů primátorce města Adrianě Krnáčové skončilo v pátek ve tři hodiny. Taxikáři požadovali, aby byla vyřešena podle nic nerovná situace mezi postavením klasické taxislužby a společnosti Uber. Taxikáři nyní hrozí, že zablokují Prahu.

Rvačky, hádky, policie a překvapení turisté byli na pražském letišti Václava Havla každodenně k vidění. Taxikáři se snažili vyhnat podle nich "nekalou kokurenci". Primátorce hlavního města dali ultimátum, které vypršelo v pátek ve tři hodiny.

Hrozba zněla jasně: "Pokud se s tím nic neudělá, tak vyhlásíme generální stávku." To by znamenalo zablokované silnice a naprostý kolaps dopravy po celém městě.

Krnáčová se sešla pražským policejním ředitelem. Na možnou hrozbu stávky bude policie reagovat adekvátním způsobem. Podobnou blokádu uspořádali taxikáři loni v únoru, kdy zablokovali magistrálu u hlavního nádraží.

Sdružení Českých taxikářů nakonec plánuje místo úplného zablokování protestní jízdu Prahou. České televizi to dnes řekl předseda sdružení David Bednář. Nepůjde tak o úplnou blokaci, ale spíše o pomalý průjezd v koloně, uvádí portál České noviny.

Asociace koncesionářů v taxislužbě přitom s jednáním svých pražských kolegů nesouhlasí.

Související obsah

"Nelze souhlasit s nátlakovou akci na primátorku i přes to, že na tyto tzv. alternativní taxislužby a sdílenou ekonomiku máme stejný názor. Provozovatelé taxi by si měli uvědomit, kdo je do teto situace dostal. AKT- ČR i MHMP čekají na rozhodnutí jak Evropského soudního dvora tak českých soudů a nadále mají zájem spolupracovat a to ne jen po právní linii," uvedl předseda AKT-ČR Karel Holcman.
 

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz