Zahraničí

Atentátník z metra skončil u soudu. Bombu vyrobil u pěstounů

Atentátník z metra skončil u soudu. Bombu vyrobil u pěstounů
Zdroj: Profimedia

Osmnáctiletý Iráčan Ahmed Hassan Mohammad Ali vyrobil trhavinu, kterou použil při atentátu v londýnském metru, v domě svých pěstounů. Trhavinu vyrobil z chemikálií, které zakoupil na internetu.

Ahmed Hassan Mohammad Ali si přes internetový obchod Amazon objednal vše potřebné k výrobě bomby. Chtěl zabít co nejvíce lidí, takže dal do kýblu s trhavinou také rouby, čepelky a další ostré předměty. Mladík čelí obvinění z pokusu o vraždu a výroby trhaviny.

Nálož vyrobil v domě svých pěstounů, kteří se ho ujali v roce 2015, když se ilegálně dostal do Velké Británie. „Předměty nalezené při prohlídce jeho bydliště odpovídaly tomu, že na této adrese vyrobil bombu,“ řekl žalobce Lee Ingham.

Bomba naštěstí nevybuchla, protože byla vyrobena špatně. Pouze začala hořet. Exploze vytvořila ohnivou kouli, která zranila třicet lidí. Jedna žena utrpěla vážnější popáleniny. „Chemická analýza potvrdila, že šlo o vysoce výbušné TATP. V tomto případě tam bylo několik set gramů TATP“ popsal Ingham.

Nálož minulý pátek odnesl v chladící tašce z Lidlu, se kterou cestoval vlakem do Wimbledonu, kde přestoupil na metro. Z vagónu pak vystoupil, bomba se později vzňala těsně před stanicí Parsons Green.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz