Karibik

Jaká je situace v Karibiku po hurikánech? Tohle říkají cestovky!

Zdevastovaný Karibik se momentálně vzpamatovává z řádění hurikánů, ale zájem českých turistů o tuhle destinaci přesto neopadává. Podle cestovních kanceláří se tam v už listopadu chystají na dovolenou tisíce lidí. Podle tamních úřadů budou prý poničená letoviska do začátku zimní sezóny opět v plném provozu.

Hurikány letos zasáhly karibskou oblast nezvykle silně. Vyžádaly si desítky životů a obrovské škody. Přesto cestovní kanceláře hlásí, že na zimní sezónu, která začíná v listopadu, budou oblíbená letoviska v pořádku.

Ani zájem lidí o Kubu nebo třeba oblíbenou Dominikánskou republiku neutichá. Zájezdy prý nikdo zatím neruší. "Karibik má velmi stabilní klientelu, takže nám volá spousta klientů, ptají se na situaci, ale není to tak, že by někdo tu dovolenou rušil, nebo že bychom zaznamenali obavy," říká mluvčí Exim tours Stanislav Zíma.

Související obsah

Některé cestovní kanceláře navíc prodávají dovolené v Karibiku až na listopad. Ty, které zařizují zájezdy celoročně, mění během řádění hurikánů termíny i místa pobytu. "S klienty, kteří teď o víkendu měli odlétat do Dominimkánské republiky, jsme se dohodli na změně termínu nebo destinace, jinak ale neočekáváme, že by ten zájem měl nějak klesat," dodává Jan Bezděk, mluvčí CK Fischer.

Jednou z nejoblíbenějších karibských destinací je Kuba, kde byl zasažen vlastně střed ostrova. Hůř jsou na tom malé ostrůvky. I tam by prý ale na sezónu mělo být vše upraveno tak, aby turisté mohli dorazit.

Eliška Zvolánková/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Píše se na Deník.cz