Hudební svět opustil soulový zpěvák Charles Bradley (68), který podlehl boji s rakovinou žaludku. Zpěvák Českou republiku navštívil před třemi lety, kdy vystoupil na hudebním festivalu Colours of Ostrava.
Charles Bradley dosáhl životního úspěchu až po své šedesátce, kdy se v roce 2011 proslavil svým debutovým albem No Time for Dreaming. V letech 2013 a 2016 vydal další dvě alba, díky kterým si získal ještě více fanoušku po celém světě.
Soulový zpěvák byl přezdívaný pro svůj styl zpěvu "Vřeštící orel soulu". V roce 2016 vystoupil v pořadu televize CBS This Morning: Saturday, to mu loni vyneslo nominaci na cenu Emmy. Ve stejném roce mu byla také diagnostikovaná rakovina žaludku, která se rozšířila i na játra.
Charles Bradley se narodil se v roce 1948 v Gainesville na Floridě, vychovávala ho jeho babička. Ve čtrnácti letech se mu změnil život, když ho jeho sestra vzala na koncert Jamese Browna, který zaujal tak, že ho doma začal napodobovat.
Jeho cesta k vysněné kariéře byla velmi dlouhá. Utekl z domova, spával po stanicích metra. Později se přestěhoval do Kalifornie, kde po dvacet let dělal příležitostné práce a po večerech zpíval v klubech. V polovině devadesátých let se vrátil do Brooklynu, kde pod jménem Black Velvet vystupoval jako imitátor Jamese Browna.
Právě tehdy ho našel producent Bosco Mann, zakladatel Daptone Records. Ten jej seznámil s producentem a kytaristou Tomem Brenneckem. Po krátké spolupráci vyšlo Bradleymu zmíněné první album "No Time For Dreaming".
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz