Znásilnění

Zneužil holčičku, ze znásilnění ho neobviní. Soud: Mlčení je souhlas

Zneužil holčičku, ze znásilnění ho neobviní. Soud: Mlčení je souhlas
Zdroj: Profimedia

Francouze naprosto pobouřilo rozhodnutí prokuratury v případu znásilnění. Osmadvacetiletý muž měl sexuálně napadnout jedenáctiletou dívenku. Soud ale rozhodl, že s tím holčička souhlasila, a nebude muže stíhat za znásilnění.

Holčička podle francouzské prokuratury neprotestovala, nesnažila se bránit slovně ani fyzicky. To vedlo soud k rozhodnutí, že se sexem souhlasila, proto nemůže být osmadvacetiletý muž obviněn ze znásilnění. Píše o tom portál Le Figaro.

Dívenčina rodina se bránila tím, že oběť byla v šoku a netušila, co se bude dít. Byla prý paralyzovaná strachem, proto se ani nijak bránit nemohla. "Myslela si, že je na jakýkoliv protest pozdě, že už s tím stejně nic nezmůže, a tak úplně vypnula," citoval portál její matku.

K nechutnému případu došlo letos v dubnu na předměstí Paříže Montmagny. Muž měl holčičku nalákat k sobě domů, kde ji měl sexuálně napadnout. Dívka na sobě navíc neměla žádné stopy násilí, a tak bude mladík souzen jen za zneužití nezletilé osoby. Proces je odložen na únor.

Související obsah

Případ vyvolal v zemi obrovskou vlnu nevole. Ochránci lidských práv s rozhodnutím nesouhlasí a argumentují, že "poddání není souhlas". Zatímco ve většině evropských států platí, že sex s dětmi pod určitou hranici věku znamená znásilnění vždy, ve Francii to tak není.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz