Domácí

Taxikáři chystají protest v ulicích Prahy, zaberou okruh k letišti

Taxikáři budou v Praze protestovat v pondělí druhého října. Pomalou jízdou chtějí projíždět ulicemi v okolí letiště Václava Havla. Jejich protest proti alternativní službě Uber, kterou považují za nelegální a nekalou konkurenci, začne v 10 hodin dopoledne.

Záběry z posledních dvou týdnů z pražského ruzyňského letiště jasně svědčí o tom, jak je spor mezi taxikáři a alternativní taxislužbou Uber vyhrocený. V pondělí se přenese přímo do ulic Prahy. Protestující taxikáři budou v autech kroužit v ulicích kolem ruzyňského letiště a to prý klidně i několik hodin.

"Můžeme to třeba po 6 až 8 hodinách rozpustit, druhý den přijedeme znovu, nemusí to být jednorázová akce," uvedl předseda Sdružení českých taxikářů. Pomalou rychlostí chtějí taxikáři objíždět okruh z letiště po Lipské ulici na Aviatickou a pak zpět na Lipskou a k letišti.

Taxikáři požadují, aby magistrát zpřísnil kontroly a kontroloval stejně často i řidiče Uberu. Magistrát tvrdí, že kontrol bude víc a budou častější. Příští týden totiž začne platit novela silničního zákona, který mu prý dává větší pravomoci.

"Od 4. října má řekněme rozvázanější ruce a toho bude beze zbytku využívat," vysvětlil pražský zastupitel Patrik Nacher.
O současné situaci se bude jednat také na úřadu vlády.

Související obsah

"Digitální koordinátor svolal z pověření předsedy vlády expertní schůzku, téma bude jediné a aktuální spor mezi společností UBER a zástupci provozovatelů taxislužeb," vysvětlil vládní mluvčí Martin Ayrer. Expertní schůzka se uskuteční příští týden.
 

Martina Kuzdasová/klma, tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz