Zahraničí

EU chce od Facebooku větší cenzuru. Kvůli nenávisti a rasismu

EU chce od Facebooku větší cenzuru. Kvůli nenávisti a rasismu
Zdroj: Thinkstockphotos

Sociální sítě dostaly od Evropské unie ultimátum, aby své platformy očistily od projevů rasismu a nenávisti. Společnosti se již dříve zavázaly, že budou škodlivý obsah regulovat, podle EU se jim ale stále nedaří reagovat dostatečně rychle.

Evropská unie tlačí na provozovatele sociálních sítí, aby důsledněji odstraňovaly škodlivý obsah, který se týká zejména nenávistných, násilných a rasistických projevů.

Čtyři hlavní platformy se již dříve zavázaly, že budou s nelegálním obsahem bojovat, podle EU, které dochází trpělivost, ale neplní své závazky dostatečně.

"Pokyny EU vyzývají online platformy, aby bojovaly s ilegálním obsahem vyvážením inovací, svobody projevu a obrany občanů EU," napsala na Twitteru evropská komisařka pro digitální ekonomii a společnost Mariya Gabrielová.

Související obsah

Facebook, Twitter, Microsoft a Google v květnu 2016 přislíbily, že se pokusí nelegální obsah, který bude nahlášen, do 24 hodin odstranit.

I když se odstraňování nelegálního obsahu výrazně zlepšilo, podle zprávy EU se Facebooku podařilo z původních 29 % vyřešených případů svou reakci téměř zdvojnásobit, reakce je stále pomalá.

"Situace je nestabilní, ve více než 28 % případů zabere řešení situace více než týden," cituje portál CNN Gabrielovou. Podle ní EU zvažuje zavedení nových zákonů, které donutí společnosti jednat rychleji.

Související obsah

Postihy mohou být celkem zásadní. Již dříve dostala například společnost Google pokutu ve výši 2,4 miliard eur kvůli tomu, že se vyhledávač choval monopolně a upřednostňoval vlastní služby.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz