Zahraničí

Prasata jako Hulk: Farmář vyšlechtil zvířata s obřími svaly

Kambodžský farmář se na sociálních sítích chlubí svými superprasaty, která jsou podle portálu Mirror výsledkem genetické modifikace. Zvířata na sobě mají zhruba dvojnásobek svalové hmoty než běžná prasata, některá mají obří varlata, zatímco jiná mají problém se vůbec pohybovat. Proti chovu se ozývají ochránci zvířat.

Farmář svůj chov dokumentuje na profilu Duroc.Cambodia už téměř rok. Sociální síť plní obrázky a videa zvláštních prasat s "dvojitým osvalením". Zvířata díky skoro dvojnásobku svalové hmoty nejsou v některých případech schopna chodit.

Pyšný majitel chovu sdílí své úspěchy a nabízí sperma pro další šíření jeho supersvalnatých vepřů.

Ne všichni ale s praktikami souhlasí. Jde podle nich o týraní a proti farmě se tak zvedá vlna odporu. Někteří si myslí, že farmář používá ohromné množství steroidů a hormonů a to zejména kvůli ohromným varlatům.

"Co se tu snažíš ukázat? Kolik masa dokážeš vyrobit, nebo jak špatně se k těm zvířatům chováš? Kdokoliv se stará o tato prasata by měl sedět do konce života," myslí si Ric Tucker.

Související obsah

K chovu se vyjádřila i skupina ochránců zvířat PETA: "Prasata podobná Hulkům jsou věcmi z nočních můr, ne jídlo, a ta prasata, která jsou geneticky upravená se velmi často rodí s bolestivými zdravotními problémy.

S "dvojitě osvalenými" prasaty přišli již vědci z Číny a Koreje v roce 2015. Vědci tohoto efektu dosáhli úpravou jediného genu MSTN, podle kterého se vytváří bílkovina myostatin, který reguluje i tvorbu svalů.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz