Syn

Bin Ládin je stále hrozbou. Je mezi nejhledanějšími teroristy světa

Bin Ládin je stále hrozbou. Je mezi nejhledanějšími teroristy světa

Hamza bin Ládin (28), syn obávaného Usámy bin Ládina patří v současné době k deseti nejhledanějším lidem světa. Britské speciální jednotky po něm pátrají a mají rozkaz jej zabít nebo zadržet. Obávají se, že by se mohl mstít za smrt svého otce.

Hamza kráčí ve šlépějích svého otce a podle některých informací se snaží o obnovu teroristické organizace al-Kaida. Právě díky tomu je podle amerických a britských speciálních jednotek jedním z nejhledanějších lidí planety.

Bin Ládin junior zmizel z domu v Pakistánu, jen několik týdnů před tím, než byl zastřelen jeho otec, v roce 2011. Podle některých tvrzení se chce pomstít za smrt svého otce a připravuje útok na západní svět.

Související obsah

V posledních dvou letech se objevila videa, na kterých bin Ládin vzdává hold útočníkům z Londýna a vyzývá militantní jednotky po celém světě k útoku. Naposledy byl spatřen v Sýrii, v květnu letošního roku.

Speciální vojenské jednotky z Velké Británie byly již povolány do Sýrie. Cílem jejich mise je najít Hamzu a jeho stoupence a zabít jej nebo zadržet. 

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz