Chlapec

Na školáka spadl náhrobek. Má dostat rekordní odškodné, ochrnul

Na školáka spadl náhrobek. Má dostat rekordní odškodné, ochrnul

Jedno z nejvyšších odškodnění v Česku se v pondělí podařilo vysoudit zraněnému studentovi Borisi Trávníčkovi. Základní škola v Rousínově mu má zaplatit téměř devět milionů korun. Ochrnul poté, co na něj na školním výletě při návštěvě židovského hřbitova spadl těžký náhrobek.

Při školní exkurzi málem zemřel, teď po šesti letech se dočkal alespoň finančního odškodnění. Nyní devatenáctiletý Boris Trávníček původně požadoval čtrnáct milionů korun, soudce mu ale nakonec přiznal nižší částku.

I tak je na české poměry jedna z nejvyšších. Základní škola v Rousínově musí zaplatit 8,76 milionu korun! Podle soudu kantor nedokázal zajistit bezpečnost studentů při návštěvě židovského hřbitova, kde exkurze probíhala.

Související obsah

Neštěstí se stalo konkrétně při hodině dějepisu. Jeden ze spolužáků se opřel o 300 kilogramů těžký mramorový náhrobek a ten se zřítil. Boris měl zlomené obratle, poraněné ledviny a játra. Student přežil těžká zranění a dnes jako vozíčkář poráží nejlepší sportovce na mistrovství ve stolním tenisu.

Škola je pojištěná jen na pětimilionovou částku. Zbytek tak bude muset doplatit nejspíš obec Rousínov ze svého rozpočtu.

Student původně požadoval jako odškodné částku 14 milionů korun. Podívejte se na reportáž:

Josef Svoboda/ lud, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz