Petr Fiala

Přidáme peníze všem, ne jen někomu, slíbil šéf ODS na TN.cz!

Přidáme peníze všem, ne jen někomu, slíbil šéf ODS na TN.cz!
Zdroj: Profimedia

Čtenářům TN.cz ve středu večer odpovídal předseda ODS Petr Fiala. Strana v minulých volbách dosáhla nejhoršího výsledku v historii. Dokáže Fiala ODS znovu nastartovat? Předseda občanských demokratů tomu věří.

V minulých volbách odevzdalo hlas pro ODS jen 384 tisíc voličů. Pro stranu, která nikdy předtím ve sněmovních volbách nezískala méně jak milion hlasů, to byl nejhorší výsledek v historii. S 7,72 % získala jen 16 křesel a na začátku tohoto volebního období dokonce její podpora padala k pětiprocentní hranici potřebné pro vstup do Sněmovny.

Propad se ale, zdá se, podařilo zastavit a ODS se v průzkumech pohybuje okolo 10 %. S jakým výsledkem by byl spokojený předseda strany? Odpovědi Petra Fialy najdete zde:


Fiala v chatu se čtenáři TN.cz slíbil, že pokud to půjde, zvýší platy všem. "Náš recept je jednoduchý a bude fungovat. Snížíme daně z příjmu a každý dostane o 7 % čisté mzdy navíc. Zdůrazňuji každý, ne jak to dělá současná vláda, která přidává jen někomu," dušuje se předseda ODS.


A věří, že v nynějších volbách ODS uspěje víc než posledně. "Za úspěch budeme považovat, když dostaneme tak silný mandát, abychom mohli uskutečňovat náš program. Věřím, že dopadneme výrazně lépe než v minulých volbách a těším se na dvojciferný výsledek," věří Fiala.

Petr Fiala se narodil 1. září 1964 v Brně. V 80. letech vystudoval češtinu a dějepis na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Pracoval jako historik v muzeu v Kroměříži nebo jako novinář. V roce 1990 spoluzakládal katedru politologie na Filosofické fakultě, později působil na Fakultě sociálních věd.

V roce 2004 byl zvolen děkanem fakulty, ale jen na velmi krátkou dobu, protože ve stejném roce se stal rektorem celé univerzity. Během jeho desetiletého mandátu univerzita postavila nový kampus nebo výzkumnou stanici v Antarktidě.

Související obsah

Z politologa se Fiala stal po odchodu z rektorské funkce politikem. Nejdříve byl hlavním vědeckým poradcem premiéra Nečase, od května 2012 ministrem školství. V říjnu 2013 vedl kandidátku ODS v Jihomoravském kraji. Do strany vstoupil v listopadu a hned v lednu následujícího roku byl zvolen 4. předsedou Občanských demokratů.
 

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz