Bydlení

Futuristický dům z přepravních kontejnerů vznikne v poušti

Futuristický dům z přepravních kontejnerů vznikne v poušti
Zdroj: Profimedia

Že se dá obytný dům postavit takřka z čehokoliv, dokazuje například tento dům z přepravních kontejnerů. A nejedná se o žádnou kompromisní pastoušku, ale o plnohodnotný architektonický skvost!

Neobvyklý dům je sice zatím jen ve fázi projektu, vystavěn v kalifornské poušti Joshua Tree by ale měl být již v příštím roce. Za neotřelým designem stojí britský architekt James Whitaker, který dům plánoval původně jako kancelář do Německa. K realizaci však nikdy nedošlo, a tak projekt nakonec skončí jako obytný dům pro hollywoodského producenta v kalifornské poušti.

Dům o celkové obytné ploše 200 metrů čtverečních je složený z několika bílých přepravních kontejnerů, které jsou na sebe nepravidelně naskládány. Nejedná se však o náhodné seskupení, ale o dobře promyšlenou strukturu tak, aby bylo co nejvíce využito denní světlo, byl maximalizován výhled a zároveň umožněno soukromí tam, kde je potřeba. Bílá barva pak byla zvolena kvůli tomu, aby odrážela co nejvíce horkých slunečních paprsků. Nedaleká garáž má být naopak oděna do černých solárních panelů, které mají zásobovat dům elektrickou energií.

Související obsah

Budova bude stát na pozemku s nádherným výhledem o rozloze přes 36 hektarů. Uvnitř najdeme tři ložnice, obývací pokoj, jídelnu, kuchyň a sociální zázemí. Nechybí ale ani venkovní dřevěná terasa s vířivkou důmyslně skrytá mezi kontejnery a okolní skalní terén.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz