Had

Martina kousl smrtelně jedovatý had! V nemocnici neměli protijed

Vášeň pro jedovaté hady se chovateli Martinovi ze slovenského Martina pořádně vymstila. Ve středu ho kousl jeden smrtelně nebezpečný chřestýšovec běloretý a on neměl protijed. Speciální sérum nesehnal ani v nemocnici, nejbližší totiž mají až v Mnichově.

Nebezpečná záliba stála mladého chovatele hadů Martina málem život. Doma ho kousl chřestýšovec běloretý, ke své smůle ale neměl doma protijed, informují tvnoviny.sk.

"Přivolaní záchranáři ho na místě ošetřili a ve stabilizovaném stavu urgentně převezli do martinské nemocnice," sdělila mluvčí záchranářů Alena Krčová. Lékaři ale měli svázané ruce. "Jeho zdravotní stav si vyžadoval podání speciálního protijedu, který bohužel nebyl k sehnání ani na Slovensku, ale ani v Čechách," přiznala mluvčí nemocnice.

Související obsah

Nejbližší vakcínu se podařilo sehnat až v Mnichově. Nejprve ji dopravili do Bratislavy a odtud letecky do Martina. Kdyby ji mladík nedostal včas, začaly by mu pomalu odumírat končetiny. Nakonec by nejspíš zemřel. To se ale naštěstí nestalo.

Martin dostal vakcínu včas, kousnutí ho ale vyjde pořádně draho. Podle zákona totiž musí mát chovatel nebezpečných živočichů speciální povolení od veterinární správy. Když ho nemá, porušuje zákon, seberou mu zvířata a zaplatí tučnou pokutu. Kvůli lásce k jedovatým hadům ho už rodiče vyhodili i z domova.
 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz