Bavorský les

Na hranicích s Českem uteklo šest vlků! Snaží se je lákat na žrádlo

Na hranicích s Českem uteklo šest vlků! Snaží se je lákat na žrádlo
Zdroj: Profimedia

Šest vlků uteklo ze zvířecího výběhu Národního parku Bavorský les poblíž Ludwigsthalu. Jak se zvířatům podařilo uniknout, není zatím zcela jasné. Není ani vyloučeno, že za útěkem zvířat někdo stojí.

Správa národního parku koordinuje další kroky s policií, vládou Dolního Bavorska, Okresním úřadem Regen a Bavorským ministerstvem životního prostředí a ochrany spotřebitelů.

"S nasazením všech možných lidských zdrojů děláme vše, co je v našich silách, abychom zvířata pochytali," říká ředitel národního parku Franz Leibl. Za tímto účelem se pokouší vlky přilákat na žrádlo. "Pokud se to nepovede, použijeme anestetické zbraně. Poslední možností je zástřel zvířat z bezpečnostních důvodů," doplňuje Leibl.

Z devíti vlků žijících ve výběhu zmizelo podle současných informací šest zvířat. Tato zvířata nemají šanci ve volné přírodě dlouhodobě přežít, protože strávila celý svůj život v péči člověka.

Související obsah

"Obyvatele žádáme, aby v žádném případě vlky nekrmili, aktivně se k nim nepřibližovali a nefotografovali. Odborníci jsou toho názoru, že obyvatelstvu v současné době nehrozí žádné nebezpečí," dodal mluvčí parku Gregor Wolf.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz