Numerologie

Všimli jste si toho taky? Sobotní datum bylo opravdu výjimečné!

Všimli jste si toho taky? Sobotní datum bylo opravdu výjimečné!
Zdroj: TN.cz

Číslice v sobotním datu dávají dohromady palindrom, což znamená, že se datum čte stejně odpředu i odzadu. Palindromická data přitom nastávají jindy v Evropě, než třeba ve Spojených státech.

Většina světa, včetně Čechů, píše datum ve formátu den/měsíc/rok. Oproti tomu Američané zaměňují měsíc a den, proto měli palindromické datum už v červenci. Slavili dokonce celý palindromický týden, zatímco pro zbytek světa nastává opravdu výjimečně.

V některých částech světa se pak datum píše s nulou, proto je jednodušší palindrom najít. V Česku ale nastává jen jednou za rok - už sedm let je to právě v říjnu. Až se ale lidstvo přehoupne do roku 2020, žádné palindromické datum nás (pokud vynecháme nuly) nečeká.

Podle numerologického výpočtu dává sobotní datum dohromady číslici 9 (7+1+0+2+0+1+7 = 18 -> 1+8 = 9). Devítka má v astrologii velký magický význam, je totiž číslem zakončení nebo naplnění. Symbolizuje hledání a následné nalezení duchovní síly, případně smyslu života.

"Dnešní den proto může přinést konec i začátek, odměnu i odplatu, a to vše záleží na tom, jak jsme se chovali v minulosti. Prvním i posledním číslem v palindromu je sedmička, což je číslo malé karmy, proto se zde odráží vliv minulosti," řekla TN.cz numeroložka Alena Horáková.

Devítka vytváří v numerologii jedinečný ideál, který směřuje stále sám k sobě. Pokud totiž k číslu 9 přidáte jakékoliv jiné, v konečném součtu vám vyjde to původní (3+9 = 12 -> 1+2 = 3). Toto číslo, jako by zůstávalo nedotčeno, především násobí všechny vlastnosti jiných čísel. Píše o tom portál spektrumzdravi.cz.

Související obsah

Dnes proto můžete cítit nevysvětlitelný příliv energie. Devítka je také symbolem vynalézavosti, budete kreativní a ochotní pomoct druhým. Měli byste se také zamyslet nad svým životem - devítka představuje konec, a tak si možná uvědomíte, že pro vás něco skončilo. Ať v dobrém nebo zlém.

"Luna, které nás také odkazuje na minulost prochází pevným, zemským znamením Býka. Pokud se projeví negativní vliv palindromu, dá se očekávat změna v oblasti financí, vztahů, ale i zdraví. Mnoho lidí bude dneska mít tendenci k přejídání, utrácení a zveličování partnerských problémů, čehož následkem bude zhoršení zdraví, finanční ztráty a hádky," napsala numeroložka Horáková.

Další palindromické datum nastane 8. října 2018. To před čtyřmi lety přitom považovali konspirační teoretici za konec světa - 3. 10. 2013 bylo totiž palindromem také v případě, že se zapsalo římskými číslicemi (III. X. MMXIII).

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HOROSKOP: Pokud jste narozeni v tomto znamení, dávejte si pozor! Čekají vás obrovské změny

Jaká je v soukromí? Jiřina Bohdalová slaví narozeniny. Tohle o ní prozradilo datum narození!

epa, TN.cz

K tématu Numerologie

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz