Maddie McCannová

Pátrání po Maddie: Hledá se nová svědkyně. Lidé stupňují nenávist

Pátrání po Maddie: Hledá se nová svědkyně. Lidé stupňují nenávist
Zdroj: Profimedia

Britští detektivové uveřejnili, kdo je "extrémně důležitý člověk", po kterém nově pátrají. Hledají ženu, která v době zmizení malé Madeleine žila v blízkosti místa, kde dívenka v květnu roku 2007 zmizela. Zatímco rodičům malé Maddie svitla nová naděje, musí se potýkat s nenávistnými vzkazy, které jim denně posílají lidé přes sociální sítě.

Britská policie věří, že žena, která žila v květnu 2007 v Praia da Luz v Algarve, by mohla být klíčovým svědkem v případu zmizení Maddie. Žena měla žít vedle apartmánu, kde byla rodina ubytována.  Podle vyšetřovatelů opustila zemi po smrti svého manžela.

"Nemá se absolutně čeho bát. Možná viděla něco, co jí nepřipadá jako důležité, ale pro vyšetřování by mohlo být klíčové. Pokud by se v našem popisu poznala, měla by kontaktovat policii," sdělili vyšetřovatelé deníku The Sun.

Související obsah

Pátrání po Maddie, která zmizela před více než deseti lety, bylo již několikrát téměř ukončeno. Scotland Yard však obdržel více než čtyři a půl milionu korun, aby mohl v pátrání pokračovat.

Zatímco rodiče Maddie jsou extrémně vděční za tyto finance, které umožní pokračovat v pátrání, veřejnost už tak nadšená není. "Lidé nás na Facebooku zavalili nenávistí," uvedli rodiče na svých sociálních sítích.

Rodiče Maddie přiznali, že jsou zahlcováni nenávistnými komentáři a zprávami přes emaily a sociální sítě od té doby, co Maddie zmizela. Nyní se však situace ještě zhoršila a přešla do extrému.

"Kate a Gary jsou naštvaní a rozrušení, že je lidé stále bombardují nenávistnými komentáři," uvedl rodinný přítel pro The Sun. "Pokaždé, když se objeví nová naděje, lidé začnou být ještě agresivnější."

McCannovi jsou extrémně vděční za finanční pomoc od Home Office, která umožnila pokračovat v pátrání a snaží se soustředit na pozitivní ohlasy, které jim lidé posílají. Stále věří, že je Maddie naživu a netouží po ničem jiném, než svou dceru najít.

Zmizení malé Maddie vyšetřovaly již desítky předních kriminalistů, avšak bez úspěchu. Tehdy tříletá dívka zmizela v květnu roku 2007 během dovolené v Portugalsku. Rodiče ji nechali v apartmánu společně s mladšími dvojčaty a odešli s přáteli na večeři. Když se po 45 minutách vrátili, Maddie byla pryč.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Maddie McCannová

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz