Američanka

Rodina žila 5 let v zajetí radikálů. Armáda je dostala na svobodu!

Rodina žila 5 let v zajetí radikálů. Armáda je dostala na svobodu!
Zdroj: YouTube.com

Rodina byla pět let v zajetí sítě Hakkání, která je napojená na radikální hnutí Tálibán. Kanaďana Joshe Boyla, jeho americkou manželku Caitlan Colemanovou a jejich tři děti vysvobodila pákistánská armáda.

Pákistánská armáda vysvobodila rodinu, kterou vystopovala americká tajná služba. Záchrana se podařila po dlouhých pěti letech jejich zajetí, když únosci překročili afghánsko-pákistánskou hranici. "Všichni rukojmí byli zachráněni a vrátí se do země původu," oznámila radostnou novinku pákistánská armáda.

Pár zajali teroristi v roce 2012, když cestovali po Střední Asii, odkud zamířili do Afghánistánu. Příbuzní s nimi byli v kontaktu naposledy 8. října 2012. V té době byli v internetové kavárně, která se nacházela v nebezpečné části země. Caitlan Colemanová byla v době jejich únosu v sedmém měsíci těhotenství. Během svého věznění porodila dva syny a jednu holčičku.

Radostnou zprávu potvrdil i otec Joshe. "Josh říkal, že se má docela dobře, tedy na člověka, který byl pět let v zajetí," řekl Patrick Boyle. "Řekl mi, že jeho žena porodila před dvěma měsíci holčičku," dodal muž.

Související obsah

Od jejich zmizení panovalo podezření, že je někdo unesl, ale nikdo nepožádal o výkupné. "Apelujeme na toho, kdo je drží, aby ukázal soucit a pustil Caity, Joshe a naše nenarozené vnouče," řekl v rozhovoru s médii otec Colemanové James.

Coleman tehdy také prohlásil, že jsou jen průměrná rodina, nemají konexe ani moc peněz. Také se domnívá, že jeho dcera s manželem se do Afghánistánu vypravili pomáhat některé z humanitárních misí. "Jsou to dobrodruzi, ale také jsou trochu naivní," přiznal podle BBC.

V případu se angažovala americká a kanadská ambasáda. Dlouho však nikdo nedokázal říct, kde se nachází a co se vlastně stalo. Únosci v prosinci 2016 zveřejnili video s rukojmími, kteří žádali vládu o zásah. Varovali, že je jejich afghánští únosci zabijí, jestliže vláda v Kábulu nezastaví popravy uvězněných radikálů z Tálibánu.
 

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz