Průzkum

Koho chtějí lidé za premiéra? Ukázal to EXKLUZIVNÍ PRŮZKUM

Koho bychom chtěli za nového premiéra? Téměř třetina lidi odpověděla, že neví. Vyplývá to z exkluzivním průzkumu pro TV Nova, ve kterém jsme zjišťovali, jaká panuje nálada v Česku před volbami. Mezi rozhodnutými voliči vítězí s náskokem Andrej Babiš.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš v průzkumu mezi všemi lídry získal 28 procent. Zbytek tváří kampaní skončil s velkým odstupem za ním. O to překvapující je, že když si lidé měli vybrat už jen mezi ním a Lubomírem Zaorálkem, tak se náskok lídra hnutí ANO smazal.

Průzkum ale také ukázal, že ani volební lídr ČSSD, který získal 8 % hlasů, to nemá tak jednoduché. Příznivci sociální demokracie by totiž skoro stejně rádi viděli premiérem opět Bohuslava Sobotku (7 %). Na čtvrté místo se s 4 % dostal Tomio Okamura. Třetina respondentů ale neodpověděla. 


 

Jeden z nejrozsáhlejších předvolebních průzkumů, kterého se v říjnu účastnilo 1001 respondentů, se také ptal, kdo vyšel vítězně z květnové vládní krize. A šaráda s demisí se Bohuslavu Sobotkovi, který nejdříve tvrdil, že chce Babišovu rezignaci, nevyplatila.

Související obsah

Ministr financí odejít odmítal a nakonec tak hrozila demise celé vlády. Babiše až po dlouhých týdnech a patrně s jeho svolením odvolal prezident. Z průzkumu pak vyplývá, že z celého střetnutí vyšel vítězně právě Andrej Babiš, kterého podpořilo 59 % respondentů.

Další klíčové otázky letošní voleb s exkluzivního průzkumu budou zítra odtajněny ve Snídani s Novou. Ranní vysílání sledujte od 5:55 ráno.

František Bůžek/epa, TN.cz

K tématu Průzkum

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz