Miloš Zeman

Zeman zrušil návštěvu Zlínska. Slíbili mu tam zaplatit jen oběd

Zeman zrušil návštěvu Zlínska. Slíbili mu tam zaplatit jen oběd
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman zrušil plánovanou listopadovou cestu do Zlínského kraje. Hejtman Jiří Čunek totiž odmítl návštěvu hradní delegaci platit. Slíbil jen uhradit oběd nebo večeři do 30 tisíc korun. Informoval o tom web Aktuálně.cz.

Zeman podniká pravidelné návštěvy krajů už od chvíle, kdy nastoupil do funkce. Letos v září zahájil páté kolo cest. Až doposud mu náklady na návštěvu z větší části hradily ze svého rozpočtu kraje. První, kdo se nepsanému pravidlu vzepřel, byl právě Čunek. Byl ochoten zaplatit jen oběd nebo večeři do 30 tisíc korun.

"Takovou částku nedáváme každému, je to významné. Považoval jsem to za velký benefit, ale zkrátka mi oznámili, že do našeho kraje tedy nepojedou," popsal Čunek pro Aktuálně.cz.

Související obsah

Zeman místo toho zamíří do Olomouckého kraje. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka nešlo o peníze, ale jen o trapné a mediálně vděčné kopání do kotníku. "V Olomouckém kraji bude fajn," řekl.

Návštěva prezidenta vyjde kraje na statisíce korun. Hejtmanům vadí hlavně sponzorování Zemanových cest i v době kampaně. Po zvolení nového prezidenta by tak chtěli dohodnout nová pravidla sponzorování prezidentských cest.

ČTĚTE TAKÉ:

Cukrovka prezidenta Zemana. Vážná nemoc, která může skončit amputací!
Oblíbené jídlo Miloše Zemana? Brambory! Netradiční recepty

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz