Louny

Zvedá se mi z toho žaludek! Řekla matka zmláceného syna z Loun

Policie stále vyšetřuje případ brutálního napadení dvou nezletilých chlapců v Lounech, zhruba stejně starým školákem. Maminka jednoho z napadených hochů dnes televizi Nova potvrdila, že ani jeden z chlapců zatím do školy nechodí. Radnice, která nechce násilí mezi dětmi ve městě tolerovat, po dohodě s policií posílila hlídky v okolí základních škol.

Záběry z parku, ve kterém žák ze sousední školy bez varování zaútočil pěstmi a kopanci na dva chlapce, obletěly republiku. Matku zbitého dítěte, jak se nám svěřila, při jejich zhlédnutí mrazilo.

"Já jsem to video viděla jednou. Je to hrozný popsat ty pocity, který člověk má. Když vidí, jak takový agresor napadne bezdůvodně. Mě je zle z toho. Zvedá se mi z toho žaludek," popsala matka jednoho z chlapců.

Chlapci zatím do školy nechodí. Mají strach a drobné zdravotní problémy. "Můj kluk měl bouli. Hematom na hlavě. Byli jsme na chirurgii. Hlava se mu motá. Bolí ho to, ale ta psychika asi udělala asi víc než tohle," dodala matka.

Druhého školáka má zase bolet břicho a hruď. "To, co bylo motivem napadení, stále prošetřujeme. Z dosavadních informací můžeme říct, že pravděpodobným důvodem mohl být spor kvůli dívce," řekla Irena Pilařová, policejní mluvčí PČR.

Související obsah

Blízko škol v ulicích Loun byl v pátek zvýšený počet policistů. Ať už strážníků městské policie, tak i policistů České republiky. "Chtěli jsme preventivně v podstatě uklidnit tu situaci. Víte, že rodiče jsou na tohle hákliví. A samozřejmě dohled vášně uklidňuje," řekl Radovan Šabata, starosta Loun.Útočící chlapec má mít podle informací TV Nova problémy s chováním. Jeho matka mluvit odmítla. Chlapce vyšetří psychologové. A soud může v krajním případě nařídit ústavní výchovu.
 

Video z brutálního napadení školáka v Lounech

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz