Napadení

Pravda o útoku na dva školáky v Lounech! Důvod nepochopíte

Českem otřáslo video brutálního napadení před základní školou v Lounech. Chlapec surově zbil a zkopal dva hochy, zatímco jeho kamarád vše natáčel a skupinka spolužáků všemu nečinně přihlížela. Podle svědků byl příčinou agresorova výbuchu pohled jednoho z chlapců na jeho dívku. Případ vyšetřuje policie.

Policisté i strážníci budou před základní školou v Lounech častěji hlídkovat. Budou kontrolovat, jestli nedochází k potyčkám podobným té, která zachytila kamera jednoho žáka. Video se na sociálních sítích objevilo ve středu, k šikaně došlo zřejmě v pondělí.

Záběry ukazují dva chlapce, kteří prochází parkem. Jakmile se ale přiblíží, vrhne se na ně jiný hoch. Bije je pěstmi do obličeje, kope do nich, dokonce se na to rozběhne. Všemu přihlíží několik dětí, nikdo ale agresora nezastaví. Až na konci videa je vidět dvojice, která zbitému kamarádovi pomůže.

Příčinou sporu bylo podle informací televize Nova to, že se příchozí chlapci měli podívat na útočníkovu dívku. Podle jiné verze si agresor přišel pro "výpalné" - na začátku videa je totiž slyšet, jak někdo křičí "nech je, už zaplatili". Jestli to znamená peníze, nebo jen to, že už dostali za vyučenou, zjistí až vyšetřovatelé.

Policie už případ vyšetřuje, jméno útočníka zná. Incident řešil také ředitel školy, kterému prý vše nahlásili napadení mladíci. " Na základě toho jsem okamžitě informoval rodiče. A požádal jsem je, aby došli s žáky k lékaři a podali trestní oznámení na napadení," uvedl Vlastimil Hubert.

Související obsah

Radnice oznámila, že u školy posílí bezpečnostní opatření. "Městská policie Louny ve spolupráci s Policií ČR zesílila hlídky v okolí lounských škol v ranních a odpoledních hodinách," sdělilo město Louny v prohlášení na facebooku.

Případem se kromě policie zabývá také Odbor sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu. "Žádáme všechny rodiče a žáky, aby v případě podobných událostí neprodleně informovali policii. Takovéto chování nechceme a nebudeme na území města tolerovat," doplnili zastupitelé.

ČTĚTE TAKÉ:

Šikanují vám dítě? Poznejte to na jeho chování
VAŠE PŘÍBĚHY: Šikanovali mě a učitelka mi nepomohla!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz