Volby

"Poštovní" hlasy změnily pořadí v rakouských volbách!

"Poštovní" hlasy změnily pořadí v rakouských volbách!
Zdroj: ČTK

O tom, že nedělní rakouské volby vyhráli lidovci Sebastiana Kurze, není pochyb. Po sečtení dalších odevzdaných hlasů se ovšem změnilo pořadí stran na dalších místech.

Zatímco podle nedělních odhadů za lidovci na stříbrné příčce skončila Svobodná strana, která velmi ostře vystupuje proti uprchlíkům, po sečtení korespondenčních hlasů je vše jinak.


Podle rakouského ministerstva vnitra, která na svých stránkách v noci na úterý zveřejnilo aktualizované výsledky, totiž Svobodní spadli na třetí místo.


Přestihli je sociální demokraté současného kancléře Christiana Kerna. Podle aktuálních výsledků, které však stále nejsou konečné, sociální demokraté získali ve volbách 26,9 procenta hlasů, Svobodní rovných 26 procent a vítězní lidovci vedení jednatřicetiletým Kurzem 31,5 procenta platných hlasů.Kompletní výsledky voleb budou známy ve čtvrtek, bezprostředně poté by měl rakouský prezident Alexander Van der Bellen vítězného Kurze pověřit sestavením nové vlády. Nově zvolený parlament se poprvé sejde na začátku listopadu.


Pusťte si reportáž o volbách:


pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz