Domácí

Totální destrukce: Tatra auto úplně sešrotovala, skončila až v domě

Totální destrukce: Tatra auto úplně sešrotovala, skončila až v domě
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Řidič v domíchávačce přehlédl v Brankovicích na Vyškovsku osobní auto stojící u krajnice, které po nárazu natlačil až do rodinného domu. Zničil přitom plynovou přípojku a elektrické vedení, dům, který byl při nehodě poškozen musí prověřit statik, hasiči několik dlouhých hodin pracovali na stabilizaci obydlí.

Brankovice zažily v úterý kolem poledne netradiční nehodu. Řidič tam totiž narazil se svou tatrou do domu, navíc při tom sešrotoval auto, které stálo u krajnice.

"Řidič nákladního vozu Tatra přehlédl osobní auto značky Toyota, které stálo u krajnice. Auto dál tlačil, až narazil do rodinného domu," potvrdila zásah policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Protože se náklaďáku podařilo natlačit auto přímo na plynovou a energetickou přípojku, museli na místo kromě hasičů a policistů vyrazit také statik a energetik.

  

Nikomu se naštěstí při nehodě nic nestalo, obyvatelka ale musela z domu ven, dokud ho neprověří statik. "Stále zasahujeme u dopravní nehody bez zranění. Naší hlavní činností je statická stabilizace domu," uvedl mluvčí hasičů na Facebooku kolem půl páté odpoledne.

Policisté provedli u řidiče test na alkohol i drogy, oba byly podle policejní mluvčí negativní.

  

Rozsah škod zatím nebyl odhadnut, tatra ale poškodila elektrické vedení a přípojku plynu, následky tak postihly i okolní domácnosti.

Související obsah

Netradiční nehodu řešili také v Praze, kde se popelářský vůz rozjel a převrátil do jedné ze zahrad. Mohutný kolos naštěsté nikoho nezavalil, řidič byl akorát venku. I tak ale bude čelit vážným problémům, protože byl za volantem pod vlivem drog.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz