Bydlení

Tady vás políbí múza! Prohlédněte si vilu malíře Pabla Picassa

Tady vás políbí múza! Prohlédněte si vilu malíře Pabla Picassa
Zdroj: Profimedia

Už podruhé během pár měsíců se prodával dům, ve kterém poslední roky života strávil španělský umělec Pablo Picasso. A podruhé ho koupil stejný zájemce - který ale v minulém případě nesložil dostatek peněz. Stále proto existuje šance, že můžete vilu vlastnit i vy!

Neuvěřitelná aukce se odehrála v síni města Grasse na jihu Francie. Do dražby šla krásná vila, ve které dožil španělský malíř a sochař Pablo Picasso. Do aukční síně dorazil jen jeden zájemce, který navíc už dříve dům získal. Píše o tom portál Forbes.com.

Vila jménem Notre-Dame-de-Vie stojí v horách nad slavným městem Cannes. Cena začínala na 20,2 milionech eur, což je asi 520 milionů korun. Vzhledem k jedinému kupci se výš nevyšplhala, a tak se podnikatel na Novém Zélandu a rodák z Fiji Rayo Withanage radoval podruhé.

Původně Withanage koupil dům v červnu, peníze ale nesložil a vila tak propadla bance. Ta ji po čtyřech měsících vrátila do aukce, kde ji opět koupil novozélandský podnikatel. Od té doby běží dvouměsíční lhůta, do kdy musí za dům zaplatit.

Dlouhá desetiletí vlastnila jihofrancouzské sídlo anglo-irská rodina vlastníků pivovaru Guinness. Dům často navštěvovaly celebrity, třeba Winston Churchill rád maloval na zahradě. Picasso ho koupil na sklonku života v roce 1961 a žil v něm až do smrti o 12 let později. Poté vila chátrala.

Související obsah

Dům z 18. století původně čítal 24 pokojů, ale legendární malíř ho ještě rozšířil a přestavěl na své vysněné sídlo o 32 pokojích včetně 13 koupelen. Doplnil obrovské studio a terasu, kde rád tvořil své obrazy i sochy. Obytná plocha ve třech patrech činí dohromady 1700 metrů čtverečních.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz