Sanitka

Motorkář blokoval sanitku jedoucí k pacientovi v bezvědomí! VIDEO

Bezohledně se zachoval řidič motorky, který na silnici mezi Ústím nad Orlicí a Lanškrounem blokoval sanitku jedoucí se zapnutými majáky k pacientovi v bezvědomí. Motorkáři teď hrozí vysoká pokuta u přestupkové komise.

Motorkář sanitce bránil v předjetí u obce a v obci Knapovec už v létě, policisté o všem ale informovali až nyní, když ukončili vyšetřování. Motocyklista místo toho, aby zajel ke krajnici a nechal záchranáře v klidu projet, tak se před nimi motal a sám předjížděl traktor s přívěsem.


Celý incident navíc zachytila palubní kamera v sanitce. Na záznamu jízdy, který policisté zveřejnili, je jasně slyšet, že zdravotníci pro mužovo chování neměli ani špetku pochopení a pořádně mu vynadali.

"Při riskantní jízdě, ve vysoké rychlosti překračující povolenou rychlost jízdy v obci, měl předjíždět traktor s vlekem, aniž by dal znamení o změně směru jízdy," dodala policejní mluvčí Lenka Vilímková.


Související obsah


Policisté navíc zjistili, že na motorce byly registrační značky z jiného stroje. Přesto vyšetřovatelé dospěli k závěru, že trestný čin se nestal a vše předali úředníkům.


Neukázněný motorkář tak může u přestupkové komise podle Vilímkové dostat vysokou pokutu - až deset tisíc za blokování sanitky a dalších až deset tisíc a zákaz řízení za cizí registrační značku.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz