Zapálení

Muž zapálil dveře bytu, uhořeli v něm otec se synem! Jde za mříže

Muž zapálil dveře bytu, uhořeli v něm otec se synem! Jde za mříže
Zdroj: TV Nova

Ústecký krajský soud poslal na 15 let do vězení muže, který měl letos v únoru upálit v bytě otce se synem. Stalo se to na sídlišti v Jirkově na Chomutovsku. Motivem prý bylo vyřizování účtů kvůli neplacení dluhů.

Václav Morava přišel podle obžaloby letos v únoru k bytu svého známého, který mu měl dlužit peníze. Ke dveřím údajně nalil hořlavou látku a zapálil ji. Při následném požáru v bytě uhořel 19letý mladík se svým otcem.

Hasiči museli evakuovat celý panelák, sedm lidí se nadýchalo kouře. Obžalovaný se k útoku přiznal, prý ale netušil, že byt není prázdný. U soudu se hájil tím, že zkoušel zvonit i bouchat na dveře, nikdo prý neotevíral.

"Na rohožku bytu nalil 10 až 30 mililitrů tekutiny z odlakovače, popírá, že by mezi dveře a práh nalil toluen. Byly prokázány akceleranty hoření v podobě toluenu," sdělil ještě před vynesením rozsudku státní zástupce František Stibor.

Související obsah

Morava tak nebyl souzen za dvojnásobnou vraždu, ale za obecné ohrožení. Soudce ho poslal na 15 let za mříže, což byla nejdelší možná doba. Pokud by byl stíhán za trýznivou smrt dvou mužů, mohl by za mřížemi skončit na doživotí.

Martin Kočárek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz