Jiří Ovčáček

Hrad oznámil kdy a koho pověří prezident sestavením vlády

Oficiální zhodnocení výsledků voleb a dalších aktuálních témat nachystal na úterní dopoledne Pražský hrad. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček oznámil, jaké budou prezidentovy další kroky.

Ovčáček přítomným novinářům oznámil, že se hlava státu s Andrejem Babišem sejde znovu v Lánech příští úterý a pověří ho sestavením vlády.


Mluvčí také uvedl, že Miloš Zeman se hodlá postupně sejít se zástupci všech stran, které uspěly ve volbách. Maraton schůzek by měl skončit 16. listopadu, kdy se prezident sejde se zástupci hnutí STAN.


Nově zvolení poslanci by se měli podle Ovčáčka poprvé sejít 20. listopadu.

Prezident Miloš Zeman volební výsledky glosoval už v pořadu S prezidentem v Lánech na webu Blesk.cz. "Rozhodujícím faktorem pro úspěch a neúspěch strany nebo hnutí je osobnost jejího předsedy. Tady vyčnívají tři osobnosti – samozřejmě Andrej Babiš, s velkým odstupem Tomio Okamura a spolu s ním Ivan Bartoš za Piráty. Měli bychom si jich vážit, dovedli svoje strany k úspěchu,“ pochválil Zeman šéfy tří stran a opoměl Petra Fialu z ODS na druhém místě. Hovořil i o výsledích ČSSD, TOP 09. Více čtěte zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz