Půjčka

Pozor na svůdné mikropůjčky! Můžou vás dostat do problémů!

Pozor na svůdné mikropůjčky! Můžou vás dostat do problémů!
Mikropůjčka a peníze |

Malá a snadno dostupná půjčka je velké lákadlo, často ale bývá podceňována. Na co si dát pozor?

Mikropůjčky se poskytují na malou částku do 5000 Kč a je potřeba je splatit brzo, obvykle do 30 dnů. Nabídka bývá pevně stanovená, neovlivňuje ji ani bonita klienta. Mimo vysokých úrokových sazeb si poskytovatelé úvěru také velmi rádi účtují nemalé poplatky za prodloužení splatnosti nebo za opožděnou platbu.

Nenechte se zlákat jejich dostupností ani ke splácení jiných dluhů, mohli byste se totiž dostat do dluhové spirály, ze které se pak těžko vymaňuje. Pokud se pro mikropůjčku přesto rozhodnete, půjčujte si pouze u prověřených společností.

Je dobré mít srovnání podle úrokové sazby, případně i RPSN – oproti klasickým půjčkám může RPSN dosahovat až několika tisíc procent! – a nesáhnout hned po první nabídce. Před podpisem si pečlivě pročtěte všechny podmínky, seznamte se s úroky z prodlení a pokutami.

Související obsah

Pokud čemukoliv nerozumíte, ptejte se. Není-li vám vše dostatečně vysvětleno, raději nic nepodepisujte. Pokud smlouva obsahuje rozhodčí doložku, bývá to často znamením neseriózního poskytovatele. Dáváte tím souhlas, aby případné problémy řešil předem určený rozhodce, nikoliv nezávislý soud.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz