Vražda

"Odklízeč" těla Petry je na svobodě, odpykal si celý trest

Jakub Doležal, nechvalně známý jako "odklízeč" z Jihlavy, je od tohoto týdne na svobodě. Mladík, který v roce 2013 pomáhal dalším dvěma mladíkům s úklidem těla zavražděné patnáctileté Petry, si odpykal celý čtyřletý trest.

To, že je Doležal na svobodě, potvrdila mluvčí brněnského krajského soudu Eva Sigmundová, kterou cituje Jihlavský deník. Podle novin je mladík volný od tohoto úterý.

Doležal si trest odpykával ve věznici v Plzni-Borech. Na začátku roku 2015 požádal o podmínečné propuštění, ale než stačil soud věc projednat, mladík žádost sám stáhl. A podle všeho už znovu nepodal.


Jakub Doležal se po propuštění do Jihlavy nejspíš nevrátil. Žádný kontakt s ním nemá ani jeho advokát a podle informací TV NOVA ho zatím nezahlédl ani nikdo ze sousedů.


Související obsah


Zatímco Doležal je už na svobodě, Michal Kisiov (nyní Ambrosius Pokorný) a Tomáš Zavřel si zatím odeseděli jen malou část trestu. Za chladnokrevnou a brutální vraždu bezbranné dívky totiž dostali výjimečné testy 25 a 24 let.

Petra zemřela v březnu 2013. Podle vyšetřovatelů byl čin velmi brutální, útočníci dívku mimo jiné škrtili kabelem, dupali po ní botami a dokonce ji vyhodili z okna. Torzo jejího těla bylo později objeveno na skládce komunálního odpadu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OBROVSKÁ TRAGÉDIE: Talentovanou zpěvačku z Hlasu zastřelil žárlivý manžel! Měla dvě malé děti

pez, TN.cz

K tématu Vražda

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz