Petra

Matce "jihlavského odklízeče" hrozí vězení! Ohrožovala své děti

Jihlavský okresní soud se dnes začal zabývat případem matky Jakuba, který v březnu 2013 pomáhal odklízet tělo zavražděné 15leté Petry. Daně Doležalové hrozí až tříleté vězení za to, že ohrožovala mravní výchovu svých nezletilých dětí. V této věci už dnes přitom jeden rozsudek padl.

Jakub skončil za mřížemi poté, co pomohl svým kamarádům - Michalu Kisiovovi a Tomáši Zavřelovi - odklidit tělo zavražděné Petry z Jihlavska. Jeho matku Danu Doležalovou nyní dost možná čeká podobný osud. Podle obžaloby totiž ohrožovala mravní výchovu svých nezletilých dětí.

Sourozencům Jakuba (12 a 15 let) údajně dávala alkohol, cigarety a marihuanu. Všichni navíc žili v naprosto nevyhovujících hygienických podmínkách - v chatce bez elektřiny a vody.

Související obsah

Doležalová se hlavního líčení dnes u soudu zúčastnila osobně vůbec poprvé. Na předešlá soudní stání totiž nedorazila, a tak si pro ni přišla policie a skončila ve vazbě. Doležalové za ohrožení výchovy dítěte a křivou výpověď hrozí až 3 roky vězení.

Za to samé dokonce u stejného soudu, jen v jiné místnosti, byl dnes nepravomocně a v nepřítomnosti odsouzen i partner Doležalové - také za podání alkoholu dítěti. Dostal podmínku 2,5 roku.

David Pik/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz